Facebook vs Twitter: kuidas nad 2020. aastal kokku saavad

Kas soovite oma ettevõtet sotsiaalmeedias reklaamida? Suurepärane mõte. Kogu maailmas on rohkem kui kolm miljardit aktiivset sotsiaalmeedia kasutajat, mis on tohutu vaatajaskond ükskõik millise suurusega või valdkonna ettevõtetele, kellele turustada.


Kui teie ressursid on piiratud või olete alles alustamas, ärge raiskage aega väikeste mängijatega. Selle asemel koondage oma tähelepanu Facebooki ja Twitterisse, mis on tänapäeva sotsiaalmeediamaailma kaks hiiglast.

Ehkki mõlemad on tohutu populaarsusega, on Facebook ja Twitter märkimisväärselt erinevad mitmel viisil, mis tähendab, et see, mis töötab ühe kaubamärgi, ettevõtte või vaatajaskonna jaoks, ei pruugi töötada teise jaoks.

Sihtrühm

Facebooki kasutajaid on märkimisväärselt rohkem, nende kasutajaskond on üle miljardi ja Twitteri 500 miljonit.

Kas see võib juhtuda seetõttu, et Facebook on juba kauem olnud? Võib-olla. Seda öeldes on tõenäolisem tõsiasi, et need kaks sotsiaalmeediaväljaannet köidavad kahte erinevat tüüpi publikut.

Vanuserühm

Facebook näeb „sotsiaalsete eakate arvu suurenemist“, kus platvormi kasutanud üle 75-aastaste inimeste arv on viimase aasta jooksul kahekordistunud, samal ajal kui veebipõhiste noorte arv on vähenenud.

Ja vastupidi, 81% aastatuhandetest Teadaolevalt kontrollige Twitterit üks kord päevas. Miks? Noh, olles olemuselt kiire tempo, on platvorm sageli koht, kus avastada trendivaid uudiseid – ja noortele meeldib üldiselt kõverjoonest edasi püsida..

Reguleerimisala

Lisaks on Twitter ajakirjanike, kuulsuste ja poliitikute eelistatud sotsiaalne võrgustik 83% maailma liidritest poliitilisel maastikul piiksub sageli, vastavalt Digitaalpoliitika Nõukogule.

Sellegipoolest on Facebookil meelitamise osas eelis suurem globaalne publik; platvorm on saadaval enam kui sajas keeles, samas kui Twitter on saadaval ainult umbes kolmandikus sama paljudest.

Suurus vs loodus

Isegi kui Facebook kipub kasutajate arvu poolest edestama mõnda muud sotsiaalmeedia kanalit, on oluline, et sihite konkreetset võrku vastavalt vaatajaskonna loodus, mitte suurus.

Kui sihite konkreetselt aastatuhandeid või noori spetsialiste, valige Twitter. Kui proovite lüüa vanemat rahvamassi või mõnda põlvkonda, võib Facebook olla teie parim panus.

Igaljuhul, määratlege oma põhipublik ja ülejäänud jäävad oma kohale.

Reklaam

Reklaami osas pakuvad mõlemad sotsiaalmeedia kanalid kampaaniavalikuid, mida on lihtne luua ja jälgida.

Facebooki reklaamid

Facebooki kui oma ettevõtte reklaamimise kasutamise peamised eelised on järgmised:

 • Suunatud jõudmine: Kampaania loomisel saate pöörata oma tähelepanu inimestele, kes tõenäoliselt teie toodet või teenust ostavad

Facebook vs Twitter: kuidas nad 2020. aastal kokku saavad

 • Jagamise ulatus: Tähemärgipiirangute ja mitme multimeediummanuse lisavõimaluste puudumise tõttu saate oma vaatajaskonnaga jagada palju teavet

Klõpsake siin meie parimate näpunäidete saamiseks, kuidas oma Facebooki reklaamide konversioone parandada.

Twitteri reklaamid

Twitter on ahvatlev viis oma ettevõtte reklaamimiseks nende peamiste eeliste tõttu:

 • Vähem konkurentsi ja rohkem jõudmist: Ettevõtte maastik pole Twitteris nii küllastunud kui Facebookis. Oma hõlpsaks laiendamiseks on lihtne end siduda asjakohaste uudiste teemadega, kasutades trendivaid räsimärke
 • Lihtne funktsionaalsus: Twitterit tuntakse platvormina, millel pole viperusi, kuna saate 140-tähemärgise säutsu abil kohe oma mõtteid saada (ehkki on ka muid põhjalikumaid võimalusi). See on ka uskumatult intuitiivne ja muudab kasutajate nupu „klõpsa” klõpsamise lihtsaks. Selle tulemusel saate väikese vaevaga kiiresti lojaalse jälgimise üles ehitada

Lugege 20 Twitteri konto kohta, mida iga väikeettevõtte omanik peaks järgima.

Pikaajaline vs kiire tulemus

Ehkki saate Facebookis välja töötada põhjalikumaid ja fokuseeritud kampaaniaid, mis süvendavad suhteid oma tarbijatega pikas perspektiivis, võite jõuda laiematele turgudele ja luua kiiremini rohkem müügivihjeid, reklaamides oma kaubamärki Twitteris

Funktsioonid

Nii Facebookis kui ka Twitteris on erinevad funktsioonid, mis muudavad nad turunduseesmärkidel ahvatlevaks.

Facebooki USP-d

Lisaks võimalusele luua ülitäpsemaid kampaaniaid, on Facebookil ka järgmised ainulaadsed müügipunktid (USP):

 • Vaadatavad lehed: Saate selle funktsiooni abil jälgida konkurentide lehti, mis aitab teil välja töötada konkurentsivõimelisema turundusstrateegia
 • Postitusanalüüs: Klõpsates lihtsalt vahekaardil „Postitused”, saate teada, kuidas teatud postitused on toiminud vaatajaskonna, seotuse taseme ja muude mõõtmismõõdikute osas. See võimaldab teil analüüsida iga kampaaniat, et saaksite tulevikus muudatusi teha ja paremaid tulemusi saada
 • Facebooki Messenger ettevõttele: See vestluslahendus võimaldab tarbijatel ettevõtte lehe kaudu küsida küsimusi või kommentaare. See on loodud kiireks ja valutuks, et tõsta oma klienditeeninduse reageerimise taset

Twitteri USP-d

Lisaks võimalusele jõuda trendikate räsimärkidega erinevatele turgudele, on Twitteril ka järgmised unikaalsed omadused:

 • Reklaamikaardid: Kas vajate oma vaatajaskonna reklaamimiseks rohkem kui 140 tähemärki? Pole probleemi – need kaardid võimaldavad teil ületada tavapäraseid piire ja lisada meediumielamusi, nagu fotod või videod. Need võimaldavad teie jälgijatel ka toote maandumislehte külastada või teie e-posti loendisse registreeruda, isegi platvormist lahkumata

Facebook vs Twitter: kuidas nad 2020. aastal kokku saavad

 • Kampaania analüüs: See tööriist võimaldab teil statistikat ja mõõdikuid peaaegu kohe hankida, et saaksite oma kampaania toimivust kiiremini hinnata
 • Ahistamisvastane: 2017. aastal võttis Twitter kasutusele tundliku konto süsteemi, et muuta nende kasutajad turvalisemaks. Põhimõtteliselt saab kasutaja profiilid märgistada, kui need sisaldavad potentsiaalselt tundlikke pilte või keelt. See, et kasutajad peavad nende profiilide nägemiseks leppima, muudab platvormi vähem vaenulikuks, mis on ideaalne koht tugeva ja usaldusväärse kaubamärgi loomiseks

Videoinnovatsioon

Arvestatakse nii Facebooki kui ka Twitterit uuenduslikud turundusriistad omaette. Lõppude lõpuks käivitas just Twitter otseülekande video kontseptsiooni koos Periscope’iga, et suurendada kaasamistaset.

Olgu see nii nagu on, Facebook tegi selle kontseptsiooni tõeliselt edukaks, kui tutvustati 2016. aastal Facebook Live’i. Sellest ajast alates on see jätkuvalt kasvanud, osaliselt seetõttu, et paljud ettevõtted on otsustanud seda tööriista kasutada traditsioonilise tekstipõhise postituse asemel.

Muljetavaldav, eks?

Kõik sõltub teie konkreetsetest turunduseesmärkidest, millisel platvormil valite end reklaamida. Kas te pole kindel, mida teie eesmärk on? Sotsiaalmeedia turunduse viie kõige tavalisema eesmärgi saavutamiseks klõpsake siin.

Puudused

Esiküljel on nii Facebookil kui ka Twitteril teadaolevalt mõned omadused, mis on vähem kui täiuslikud.

Privaatsus

Näiteks Facebookil on erinevad privaatsusseaded mida saate kohandada vastavalt oma ettevõtte isiklikele vajadustele.

See oli hästi ja hea kuni 2018. aasta hiljutise privaatsuskandaalini, mille käigus selgus, et Facebook hoidis miljonite kasutajate profiilide isikuandmeid ilma nende nõusolekuta – mida ta seejärel kasutas poliitilistel eesmärkidel. Pärast seda on kasutajate usaldus Facebooki kui sotsiaalse platvormi vastu märkimisväärselt vähenenud.

Twitter seevastu pole kunagi varem olnud seotud ühegi suurema eraelu puutumatusega. Neil on siiski ainult kaks privaatsusseadet, mida ei saa kohandada: avalik ja privaatne, mis võivad olla mõnevõrra piiravad.

Väärkohtlemine

Twitter on saanud palju negatiivne meedia tähelepanu selle platvormi piires regulaarselt esineva trolli koguse eest.

Ebameeldivaid kommentaare piiksutavate kasutajate teatamine ja blokeerimine on lihtne protsess; ehkki konto kuvatakse otsingutes jätkuvalt, kui Twitter selle ei eemalda – ja see võib võtta kaua aega.

Facebookil on aga a tugev järelkontroll kui teatatakse väärkohtlemisest. Kui konto on loodud ainult teise kasutaja ahistamiseks, võetakse see peaaegu kohe ära.

Funktsionaalsus

Twitteri profiili haldamiseks ei pea te omama kõrgemaid veebisaidi oskusi. Sellegipoolest, 140 tähemärgiliste säutsudega värskenduste saatmine võib olla üsna keeruline.

Miks? 21. sajandi tarbijatel on lühike tähelepanu keskpunkt ja nad on kergesti hajutatud. Muidu peate õppima piiksuma lühidalt ja selgelt teie sõnum võib rahvamassis kaduma minna.

Facebooki puhul pole oma oleku värskendamisel tähemärgipiiranguid, mis välistab selle probleemi. Siiski võib olla äärmiselt keeruline saada tarbijale teie Facebooki leht meeldima. Turg on üleküllastunud, mis tähendab, et konkurents on tihe ja peate oma publiku tähelepanu köitmiseks rohkem pingutama..

Kasutage oma ettevõtte jaoks parimat sotsiaalmeedia kanalit

Nii Facebook kui Twitter on omal moel tõhusad turundusvahendid, seetõttu on teie enda otsustada, milline neist sobib teie ettevõttele.

Kokkuvõttes:

 • Valige Facebook: Kui otsite laiemat katvust, mis ületab põlvkondi. Lõppkokkuvõttes on see platvorm ideaalne ulatuslikuks suhtlemiseks ja pika aja jooksul oma tarbijatega sügavamal ühenduse loomiseks
 • Valige Twitter: Kui otsite nooruslikku ja kiire tempoga keskkonda, mis meeldib maailma juhtidele, ajakirjanikele ja poliitikutele. Tänu oma viiruslikule trendikale olemusele on see suurepärane mitmekesistamiseks laiematele turgudele, buzzi loomiseks ja kaubamärgi tuntuse suurendamiseks suuremal pinnal

Kas pole endiselt kindel, millisele kanalile keskenduda? Mitte muretseda-seadke end mõlemale üles ja hakake postitama. Pärast märkimisväärset aega kasutage analüüsivahendeid, et hinnata, milline neist annab teie ettevõttele optimaalseid tulemusi

Kui vajate postitamisel abi, aitavad parimad sotsiaalmeedia tööriistad teie kontode haldamisel ja ühtse sisukava väljatöötamisel.

Mõlemal juhul pidage seda alati meeles sotsiaalmeedia on ootamismäng. Kui soovite kasutada aega ja vaeva oma publikuga suhtlemiseks ja temaga suhtlemiseks, siis võite kindlasti kasu saada.

Allikad

https://www.diffen.com/difference/Facebook_vs_Twitter
https://www.telegraph.co.uk/news/2017/06/14/rise-social-seniors-number-over-75s-facebook-doubles/
https://sproutsocial.com/insights/facebook-vs-twitter/
https://www.prnewswire.com/news-releases/world-leaders-on-twitter–adoption-stagnates-even-as-follower-base-explodes-300208802.html
https://www.thebalancecareers.com/twitter-vs-facebook-which-is-better-3515069
https://www.theverge.com/2017/3/9/14872270/twitter-anti-harassment-feature-test-sensitive-accounts
https://www.forbes.com/sites/cherylsnappconner/2018/06/30/troll-control-twitter-and-instagram-premier-new-tools-for-abusive-social-media-use/#a028d796a208

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map