5 peamist põhjust, miks rohkem inimesi valib vabakutselise eluviisi

Muidugi kõlab hämmastavalt päevast töölt loobumine ja maailma rändamine. Kuid ekslemine ei ole miks Eeldatakse, et USA vabakutselised ületavad järgmisel kümnendil tavapäraseid üheksa kuni viit kontoritöötajat.


Lihtne on loetleda mitu põhjust, miks inimesed võivad eelistada kaugtöö tegemist: vähem pendelrände aega, paindlikumat graafikut, võimalust olla oma ülemus jne., selle tõusutrendi tõeline liikumapanev jõud on see, et rohkem ettevõtteid soovib palgata kaugemaid töötajaid ning kodust töötamise logistika on muutunud lihtsamaks kui kunagi varem.

Enne mõnesse nendesse peenematesse punktidesse uurimist on oluline arvestada, et „vabakutseline” ja „kaugtöö” ei ole tingimata samad. Paljud inimesed, kellega on sõlmitud leping vabakutselistena ja kes käivad iga päev kontoris, nagu ka paljud täiskohaga töötajad, kes töötavad kodust. Selles artiklis käsitleme lepingupõhise töö suurenemise põhjuseid, mis on samuti asukohast sõltumatud.

# 1: ettevõtteid juhitakse erinevalt

Tänu tehnoloogia mõju kommunikatsioonile kaotatakse järk-järgult isiklike kohtumiste ja allkirjade andmise vana ärimudel. Täna saab äri juhtida kogu maailmast sama hõlpsalt kui kogu saalist.

Geograafiliste tõkete kaotamisel on olnud tänapäeval ettevõtetele tohutu mõju, mistõttu vabakutselised positsioonid ületavad USA tööjõu üldkasvu kolmekordseks.. See globaalne kättesaadavus mitte ainult ei suurenda potentsiaalsete klientide haaret plahvatuslikult, vaid tähendab, et töökohtade arv ei piirdu enam ainult kindla piirkonna töötajatega. Kaugtööd soodustavad ettevõtted avavad end palju suuremale talendivalikule.

Pole üllatav, et vabakutseliste arv kasvab koos tehnoloogiaettevõtete arvuga jätkuvalt – tööstusharu, mis praegu moodustab veerandi USA turukapitalisatsioonist. Aga ettevõtted muutuvad üldiselt tehnoloogiliselt kokkuhoidlikumaks, seda tänu suurele hulgale veebis üles kasvanud tööjõule.

Lisaks digitaalse suhtluse ja suhete hoidmisele on Millennials ja Generation Z väga suures osas ka nõudmisel. Need on isikud, kes pole kunagi pidanud ootama meelelahutust ega teavet, seega on mõistlik, et sama “alati veebis” mõtteviis kohalduks ka nende karjäärile.

5 peamist põhjust, miks rohkem inimesi valib vabakutselise eluviisi

# 2: kõik säästavad raha

See tasub, et ettevõtted oleksid krapsakad. Vabakutselistega töötamine tähendab, et ettevõtted maksavad lihtsalt konkreetse projekti jaoks kulutatud aja eest. Pole tööd? Arvet pole. Puuduvad ka värbamistasud ega kindlustuskulud, mis võivad halvendada kiiret lõpptulemust.

Teeme selle ühe sammu edasi. Lisaks vabakutseliste tellimise ilmselgele kuludele eelistab üha enam ettevõtteid osaliselt või täielikult digitaalsete töökohtade kasuks. See võib täielikult kõrvaldada või oluliselt vähendada mõnda suurimat üldkulu: üür ja kommunaalkulud. Ja kuigi see võib ettevõtte kasumimarginaali jaoks tähendada suuri asju, aitab see ka keskkonda, vähendades pendelrändes kasutatavat kütust. Veel parem!

Ja Internetis minnes ei vähenda kulusid mitte ainult tööjõud; see on kogu ärimudel. Miks peaks organisatsioon ettekande kavandamisel kulutama tuhandeid dollareid lennukipiletitele, transpordile, majutusele, söögikordadele ja trükimaterjalidele – rääkimata kaotatud arveldatavatest tundidest – kui sama kohtumise saab läbi viia videokonverentsi kaudu tunnitasu eest kuus vähem kui 50 dollarit?

Tööandjad pole ainsad, kes saavad kaugest töökohast rahalist kasu. Ka vabakutseliste ametikohtade paindlikkus tundide ja asukoha osas võib tähendada suurt kokkuhoidu. Tööle sõitmine ei vaja kulusid, kulukaid väljalõunaseid lõunasööke ega 5 dollarit tassi kohvi, vähendatud vajadust välise lastehoiu järele jne. Sõltuvalt asukohast ja isiklikest harjumustest võib kodust töötamine kiiresti märkimisväärselt palju raha säästa.

# 3: Vabakutseline töötaja nihutab töö- ja eraelu tasakaalu  

Rohkem inimesi on üleminekul vabakutselisele tööle, sest see annab neile kontrolli oma aja ja energia üle, millel on otsene mõju inimese elukvaliteedile ja emotsionaalsele heaolule.

Rohkem kirepõhiseid projekte

Kui isik tegutseb iseseisva töövõtjana, see võimaldab tal keskenduda klientide või töö tüüpidele, mis teda kõige rohkem huvitavad. Kuna keegi, kes on töötanud paljudes kommunikatsioonibüroodes ja reklaamiagentuurides, võin isikliku kogemuse põhjal öelda, et see võib emotsionaalselt maksustada kliendi esindamist, mis on vastuolus teie elustiili või väärtustega.

Rohkem aega lähedastele

Varem mainisime, kuidas kaugtöövõimalused võivad vähendada lastehoiu kulusid, kuid see on palju muud. Lugematud vanemad – kaasa arvatud minu omad – on ohverdanud oma lastega aega, et minna välja, teha kõvasti tööd ja teenida oma pere jaoks raha. Kuid, suurenevate kaugtöövõimaluste ja tunnise paindlikkusega on vanemad võimelised olema aktiivselt kohal oma laste jaoks viisil, mida nad muidu ei saaks kui nad tegeleksid pendelrännaku ja kohapealse kontoriga.

Rohkem enese eest hoolitsemist

Palk – kuigi see on töötajate jaoks ilmselgelt tohutu edasiviiv jõud – pole enam professionaalse otsuse tegemisel peamine tegur. Töötajad soovivad tunda end täidetuna ja hinnatud; nad tahavad vabadust ja eesmärki, mis kõik on aspektid, mida sagedamini seostatakse kaugtöö või lepingupõhise tööga.

Paranenud emotsionaalne heaolu

Nendel põhjustel on lihtne aru saada, miks vabakutselised teatavad sageli suuremast õnnetundest. Büroopoliitika eemaldamine, ebatõhusad koosolekud ja inspireerimata ümbrus on viinud selleni üle 80% kaugtöötajatest teatasid madalamast stressitasemest ja sama protsent teatas kõrgemast moraalist.

Ja sellest tulenevalt palju ärilisi eeliseid

See on asi, millest ka tööandjad maha jäävad. Kui töötajad on õnnelikud, on nad ajendatud ja tõhusamad. Üllatav 91% kaugtöötajatest on öelnud, et nende tootlikkus on tõusnud. Veelgi enam, mitmed uuringud on ka väitnud, et kui töötajatel lubatakse kodus töötada, võib käibe määr märkimisväärselt väheneda, andes ettevõtetele veelgi suurema rahalise stiimuli vabakutseliste töölevõtmiseks..

# 4: ressursse on nii palju

Täna on vabakutselisena tõeliselt elatist teenida lihtsam kui kunagi varem. Paljud veebisaidid ja rakendused on projektide leidmise, ühenduses püsimise ja töövoogude haldamise uskumatult lihtsaks teinud. Pole aus, et pole ime, et vabakutselised panustasid USA majandusse eelmisel aastal 1,4 triljonit dollarit.

Seal on lugematu arv saite, mille eesmärk on aidata vabakutselistel tööd leida. Mõned kõige tuntumad valikud on järgmised:

 • Üles
 • Vabakutseline
 • Guru
 • Fiverr

Ja kuigi enamik võtab teatud protsendi kogu teenitud palgast, võib tunduda, et makstakse väikese hinna eest, kui te ei pea enam pikaajaliste töösuhete loomisel tuginema olemasolevatele sidemetele või suusõnaliselt.. Tegelikult väidab üle 70% vabakutselistest, et Internetis leitud ja turvatud töö on aasta-aastalt suurenenud.

Töö leidmine on alles esimene samm vabakutselise töö tegemisel. Lugematud rakendused on loodud spetsiaalselt kaugtööga seotud tõkete ületamiseks, tootlikkuse suurendamiseks, aja ja eelarve haldamiseks, meeskonnaliikmete suhtluse ja koostöö parandamiseks jne. Võrguühenduseta on ka kogu maailmas rohkem jagatud töökohti, mis pakuvad vabakutselistele sobivaid mugavusi. Ütlematagi selge, et vabakutseliste töötajate toetus on olemas.

5 peamist põhjust, miks rohkem inimesi valib vabakutselise eluviisi

# 5: pikaajalised hüved ja eelised

Kui logistika kõrvale jätta, pole paremat tunnet kui saada edukaks vabakutseliseks. See on tehtud raske töö otsene tulemus. Suurettevõtte puhul võib mõnikord olla keeruline täpselt teada saada, mis on üksikisiku panus; selles olukorras on olukord täpselt vastupidine.

Vabakutseline töö annab ka tohutu võimaluse mitmekesistada oma oskuste kogumit ja kliendibaasi, mis annab töökoha turvalisusele täiesti uue tähenduse. See on eriti oluline, kui üle poole tööjõust pole kindel, kas nende ametijuhend on olemas isegi 20 aasta pärast, mis võib olla põhjuseks, miks üle 60% vabakutselistest on spetsialiseerunud kahele või kolmele erinevale valdkonnale.

Kodust tööd tegevate inimeste jaoks pole alati keegi teine, kellele seda delegeerida või küsida. Muidugi, see võib olla stressirohkem, kuid see on ka palju lihtsam viis õppida midagi uut ja paindlikkust jätkata tegevust selle nimel, mis tundub kõige põnevam ja rahuldustpakkuvam..

Valmis muudatusi tegema?

Argument vabakutseliste jaoks on olemas. Üha rohkem inimesi on selle kategooria üle minemas, kuna äri- ja tehnoloogiline keskkond on selle lihtsamaks teinud kui kunagi varem. Seal on lugematu arv artikleid, mis räägivad sellest, kas seda kõike on võimalik saada, ja vabakutseline töö on kindlasti samm selles suunas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map