SiteGround vs A2 Hosting – Kdo vyhrál závod v [2020]?

Když hledáte nového webového hostitele, můžete si vybrat z několika desítek – ale pokud jste konkrétně roztrháni mezi SiteGround a A2 Hosting, jak učiníte konečné rozhodnutí? Který hostitel bude vyhovovat vašim potřebám?


Doporučuji SiteGround pokaždé. Pokud chcete zjistit, co dělá SiteGround lepší volbou, postupujte společně s bitvou níže.

V této odborné recenzi jsem vyzkoušel službu SiteGround vs A2 Hosting v pěti kolech typu head-to-head, při pohledu na:

1Round 1: A2 Hosting může být rychlejší, ale SiteGround je mnohem spolehlivější2Round 2: SiteGround a A2 stojí téměř stejně, ale zálohy jsou nastaveny vedle3Round 3: SiteGround je aktivní v zabezpečení – A2 Hosting není 4Round 4: SiteGround Zaměřuje se na snadnost Použití – A2 je komplikovanější5Obec 5: Získání nápovědy od SiteGround je snadné – u A2 musíte čekat6Vyberte SiteGround, pokud jde o spolehlivost, hodnotu a podporu {"@kontext":"http: \ / \ / schema.org","@typ":"ItemList","itemListElement": [{"@typ":"SiteNavigationElement","pozice": 1,"název":"1. kolo: A2 Hosting může být rychlejší, ale SiteGround je mnohem spolehlivější","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / siteground-vs-a2-hosting \ / # Round-1 – A2-Hosting-May-Be-Faster – but-SiteGround-Is-Much- Spolehlivější"}, {"@typ":"SiteNavigationElement","pozice": 2,"název":"2. kolo: SiteGround a A2 stojí téměř stejně, ale zálohy je oddělují","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / siteground-vs-a2-hosting \ / # Round-2 – SiteGround-and-A2-Cost-Skoro-the-Same – but-Backups- Set-Them-Apart"}, {"@typ":"SiteNavigationElement","pozice": 3,"název":"Kolo 3: SiteGround je aktivní v oblasti zabezpečení \ A220 Hosting není v pořádku","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / siteground-vs-a2-hosting \ / # Round-3 – SiteGround-Is-Pro-Pro-O-Security —– A2-Hosting-Isn — t"}, {"@typ":"SiteNavigationElement","pozice": 4,"název":"4. kolo: SiteGround Zaměřuje se na snadné použití A2 je komplikovanější","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / siteground-vs-a2-hosting \ / # Round-4 – SiteGround-Zaostřeno na snadné použití —– A2-Is -Komplikovanější"}, {"@typ":"SiteNavigationElement","pozice": 5,"název":"Kolo 5: Získání nápovědy od SiteGround je snadné s A2, musíte počkat","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / siteground-vs-a2-hosting \ / # Round-5 – Získání nápovědy z webuGround-Is-Easy —– with-A2 –Musíš počkat"}, {"@typ":"SiteNavigationElement","pozice": 6,"název":"Zvolte SiteGround pro spolehlivost, hodnotu a podporu","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / siteground-vs-a2-hosting \ / # Choose-SiteGround-for-spolehlivost – hodnota – a podpora"}]}

1. kolo: A2 Hosting může být rychlejší, ale SiteGround je mnohem spolehlivější

SiteGround má zavedeno mnoho technologií, které zajistí, že se vaše webové stránky načtou rychle – a to i v případě, že současně navštěvuje mnoho lidí. Například SiteGround používá SSD disky (mnohem rychlejší než staré HDD disky), CDN (síť pro doručování obsahu) přes Cloudflare a má k dispozici nejaktuálnější verze PHP (v současné době 7.3).

Kromě těchto funkcí zvyšujících rychlost, SiteGround má svůj vlastní SuperCacher, který používá několik nástrojů pro ukládání do mezipaměti, aby se vaše stránky rychle načítaly. Nejagresivnější úrovně ukládání do mezipaměti jsou k dispozici pouze v (nejdražším) plánu GoGeek, ale i v základním plánu spuštění můžete využít pokročilé funkce ukládání do mezipaměti úrovně 1. (Statický obsah na vašem webu zahrnuje obrázky a stránky, které jsou občas aktualizovány.)

Reakce serveru SiteGround a doba načítání stránky jsou proto mnohem rychlejší než hostitelé, kteří nepoužívají technologii zvyšující rychlost, s průměrnou rychlostí 0,5 až 0,7 sekundy. Chcete-li dát tato čísla do kontextu, Google doporučuje načítání stránek za méně než dvě sekundy a průměr webových hostitelů bez funkcí zvyšujících rychlost je kolem sedmi sekund.

Graf zobrazující dobu odezvy serveru SiteGround během celého roku

Pokud je SiteGround tak rychlý, jak se A2 porovná? Překvapivě, A2 Hosting má ve skutečnosti ještě rychlejší načítání stránky a dobu odezvy serveru. To je do značné míry způsobeno používáním serverů optimalizovaných na rychlost (které volá platformu SwiftServer), úložiště SSD a systému Anycast DNS (Domain Name System), který funguje podobně jako CDN.

Kromě toho nabízí A2 Hosting funkci s názvem Turbo – ale je k dispozici pouze v (nejdražším) plánu Turbo. Turbo přináší rychlosti kolem 20x rychleji než jiné plány hostování A2 (další informace o Turbo najdete v našich odborná recenze A2 Hosting)

Doba odezvy serveru A2 Hosting je působivá, v některých případech je doba odezvy kratší než čtvrtina sekundy. Průměrná doba odezvy serveru A2 je v průměru 0,23 až 0,28 sekund – dvakrát rychlejší než SiteGround.

Graf ukazující čas odezvy serveru A2 Hosting na server v průběhu celého roku

Ale který je spolehlivější? Spolehlivost je měřena z hlediska dostupnosti – a právě zde se SiteGround posouvá před hosting A2. SiteGround i A2 mají 99,9% záruku dostupnosti, ale tam, kde má SiteGround konzistentní měsíční průměr 99,98% – což odpovídá 8,5 minutám prostojů za měsíc – spolehlivost A2 Hosting je nekonzistentnější. 

Průměrná doba provozu A2 je 99,92% – což odpovídá téměř 35 minutám prostojů za měsíc. V jednom posledním měsíci byla jeho doba provozu pouze 99,7%, což odpovídá 129 minutám (nebo 2 hodinám 9 minut) prostojů.

Graf ukazující provozuschopnost A2 Hosting v průběhu roku

Schéma zobrazující provozuschopnost systému SiteGround v průběhu roku

A vítězem je: To je kravata. I když rychlost hostingu A2 Hosting je dvakrát rychlejší než SiteGround, jeho uptime historie je zklamáním, což z něj činí riskantnější volbu, pokud stavíte firemní web. SiteGround může být pomalejší, ale jeho rychlosti načítání stránek jsou stále působivé a nemusíte se starat o dlouhé časové intervaly prostojů..

2. kolo: SiteGround a A2 stojí téměř stejně, ale zálohy je oddělují

Když hostitelské společnosti, o kterých diskutujete, nabízejí podobné ceny v počátečním období, musíte se podívat, která z nich vám místo toho dá nejlepší hodnotu. Celkově lze říci, že při pohledu na hodnotu A2 vs SiteGround je brzy jasné, že SiteGround je lepší volbou. Existuje několik důvodů:

 • Zálohy: S SiteGround, dostanete bezplatné denní zálohy které jsou uchovávány až 30 dní a nástroj, který vám v případě potřeby pomůže obnovit zálohy. A2 Hosting poskytuje zálohy pouze jako doplňkovou službu – a cena, kterou za zálohy platíte, se liší v závislosti na velikosti zálohy, kterou potřebujete, počínaje 5 GB.
 • Počáteční termín: Nemusíte platit předem po dobu dvou nebo tří let, abyste dosáhli nejlepších cen s funkcí SiteGround. Cena je stejná, ať už si vyberete dvanáctiměsíční nebo tříletý plán. U A2 se musíte zavázat k tříletému plánu, abyste získali nejnižší ceny.
 • Obnovovací ceny: Ceny za obnovení webu SiteGround jsou stejně vysoké jako ceny A2. Pokud však A2 Hosting zrušíte automatické obnovení, písemně, 15 dní před obnovením plánu musíte zaplatit za období obnovení a neobdržíte vrácení peněz..

Online recenze vyvolaly obavy týkající se omezení úložiště pomocí A2. Zeptal jsem se zákaznické podpory na „neomezené“ úložiště a zpočátku jsem se ujistil, že neexistují žádná omezení. Pak jsem řekl, že mám web, který jsem chtěl přenést, ale měl velikost 60 GB. Agent zákaznické podpory mi to řekl Sdílené hostování A2 je „bezpečné“ až pro 40 GB – a pokud bych chtěl použít 60 GB úložiště, musel bych místo toho zvolit plán VPS (virtuální privátní server). 

Chcete-li zjistit více, prověřil jsem si zásady přijatelného použití:

Ukázka zásad přijatelného použití A2 Hosting

TL, DR přijatelných zásad používání A2: Pokud na podobných webových stránkách používáte více úložiště než ostatní zákazníci, lze vaše soubory bez předchozího upozornění smazat! 

A vítězem je: SiteGround. Jeho plány hostování webů vám dávají lepší hodnotu než A2 ze tří důvodů – dostanete zálohy, nemusíte platit předem za opravdu dlouhodobou dobu a limity úložiště jsou jasné, takže nebudete riskovat, že vaše soubory budou neočekávaně smazány.

Kolo 3: SiteGround je aktivní v zabezpečení – A2 Hosting není

Důležitou součástí webhostingu je ochrana vašeho webu před hackery, malwarem a dalšími bezpečnostními problémy.

SiteGround používá nejen pokročilé technologie založené na AI ve firewallech serveru a ochranu hrubou silou, ale také staví své vlastní bezpečnostní záplaty, spíše než čeká na vydání záplat vývojáři.. 

SiteGround je první myšlenka na zabezpečení

A2 Hosting má to, co nazývá Perpetual Security, jehož cílem je udržet váš web neustále chráněný. Je zde zabudovaná ochrana HackScan, hrubá síla a ochrana DDoS (distribuované odmítnutí služby) a duální firewall. A2 Hosting však nevyvíjí své vlastní bezpečnostní záplaty.

A vítězem je: SiteGround. V tomto kole má výhodu před A2 Hosting díky aktivnímu přístupu k ochraně vašich webových stránek. Zabezpečení A2 je dobré – ale nereaguje na hrozby tak rychle, jako to dělá SiteGround.

4. kolo: SiteGround se zaměřuje na snadné použití – A2 je komplikovanější

Pokud jde o funkce, pravděpodobně si vyberete hostitele, který vám poskytne funkce, které absolutně nemůžete udělat.

Chci vás upozornit na několik věcí:

 • Pokud máte web hostovaný jinde, SiteGround nabízí bezplatnou migraci (v plánu GrowBig a výše) bez ohledu na to, na jakém systému je váš stávající web hostován.. A2 nabízí bezplatnou migraci pouze pro webové stránky na cPanel.
 • Pokud jde o záruky vrácení peněz, A2 Hosting vyniká, protože přijala „záruku vrácení peněz kdykoli,“ což znamená, že pokud změníte názor, můžete získat peníze na zbývající období původního období. Záruční doba vrácení peněz společnosti SiteGround je 30 dní.
VlastnostiSiteGroundA2 Hosting
Úložný prostor10 GB až 30 GB, v závislosti na plánuNeomezený, ale ve skutečnosti pouze 40 GB
Záruka vrácení peněz30 dníKdykoli během vaší původní smlouvy, ale pokud zrušíte po 30 dnech, dostanete vrácenou částku
Doménové jméno zdarmaNeNe
Automatické zálohováníAno, denně a po dobu 30 dní, s možností zálohování na vyžádáníNe, k dispozici pouze jako přidaná služba
Certifikát SSL zdarmaAnoAno
Zdarma CDNAno, Cloudflare CDNAno
Šířka pásmaBez měřeníBez měření
Zdarma migrace stránekAno, dokončeno do 24 hodinAno, ale pouze pokud přenášíte z hostitele, který používá cPanel
E-mailové účty zdarmaNeomezenýE-mail je k dispozici, ale je omezený a nemůžete používat bezplatné e-mailové účty pro marketingové účely
Instalace aplikace jedním klepnutímAno, s průvodcem nastavením WordPress pomocí doporučených pluginů SiteGroundAno
Pracovní nástrojAnoPouze na spravovaných hostingových plánech WordPress
cPanelAnoAno
Tvůrce webových stránek zdarmaAno, můžete použít bezplatnou verzi Weebly k vytvoření svého webu SiteGroundAno, ale je to velmi základní

Tvůrce stránek A2 Hosting

A vítězem je: SiteGround. Díky bezplatné migraci a integraci s Weebly je SiteGround lepší volbou funkcí.

Kolo 5: Získání nápovědy od SiteGround je snadné – s A2 musíte počkat

Všichni – bez ohledu na to, jak jste kvalifikovaní – budete muset v určitém okamžiku požádat o zákaznickou podporu. Ať už jde o vyřešení fakturačního problému nebo o vyřešení technického problému, chcete vědět, že se můžete kdykoli obrátit na podporu.

SiteGround má vynikající pověst pro rychlý a efektivní zákaznický servis, který je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Můžete se dostat do kontaktu prostřednictvím e-mailu, telefonu a živého chatu – a server SiteGround má v okolí některé z nejrychlejších agentů zákaznických služeb.

S e-mailovou podporou můžete očekávat odpověď za méně než deset minut – ne automatickou odpověď, ale správnou odpověď skutečného člověka! Live chat vás rychle spojí a nemusíte čekat ve frontě, pokud zavoláte podporu.

A2 Hosting má nepřetržitou zákaznickou podporu, která volá Guru Crew – k dispozici prostřednictvím živého chatu, lístku a telefonu. Tvrdí, že je to jedna z nejlepších služeb podpory zákazníků v oboru, ale moje zkušenost nebyla tak skvělá.

Nejprve jsem musel čekat pět minut na odpověď prostřednictvím živého chatu a následné odpovědi na mé otázky byly pomalé – a také trochu tupé a neužitečné – jak můžete vidět z následujícího obrázku.

Screenshot konverzace zákaznické podpory s A2 Hosting

Ostatní zákazníci hlásí čekání na odpověď déle než 48 hodin když použili podporu lístků / e-mailů a telefonická podpora je stejně problematická. Snažil jsem se zavolat na server A2 Hosting, ale po téměř hodině čekání ve frontě a poslechu hrozivé „hold“ hudby jsem se vzdal. Soudě podle hodnocení zákazníků online to také není neobvyklý zážitek.

A vítězem je: SiteGround. Jeho zákaznická podpora je nekonečně lepší než A2! Na všech mých setkáních s týmem podpory SiteGround jsem nechal odpovědi na své otázky a problémy rychle a zdvořile vyřešit. Navíc, navzdory mým zkušenostem tentokrát zvláště, SiteGround boduje nejlepší známky za zákaznickou podporu v naší znalecký posudek.

Zvolte SiteGround pro spolehlivost, hodnotu a podporu

Naše doporučení

S novým programem SiteGround se nemůžete pokazit. Nebudete muset platit předem na dlouhou dobu – což je skvělé, pokud máte rozpočet – a za své peníze získáte spoustu pokročilých technologií.. Pokud se chcete dozvědět více o tom, co dělá server SiteGround tak skvělým, přečtěte si naši odbornou recenzi.

Pokud potřebujete více úložiště, než nabízí nabídka SiteGround, pak by pro vás A2 Hosting mohla fungovat – s ohledem na horní hranici 50 GB pro sdílené plány hostování. Chcete-li zjistit více o A2, přečtěte si naši podrobnou recenzi.

SiteGroundA2 Hosting
Výkon99,98% dostupnosti pro vynikající spolehlivostRychlé rychlosti načítání stránky s možností rychlosti Turbo
HodnotaDenní zálohy, které lze snadno obnovit, jasné limity velikosti webových stránekZaplaťte dopředu na tři roky za nejlepší ceny a obnovení je automatické, pokud nezrušíte písemně
BezpečnostníZabezpečení nejvyšší úrovně s automaticky používanými opravami zabezpečeníZabezpečení je dobré, ale budete muset počkat, až vývojáři uvolní bezpečnostní záplaty
FunkceZdarma migrace webových stránek na GrowBig a výšeZáruka vrácení peněz kdykoli platí pouze pro váš počáteční termín
Zákaznická podporaK dispozici je rychlá a spolehlivá zákaznická podpora 24/7Zákaznická podpora je 24/7, ale čekací doby nejsou skvělé
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map