3 strategie pro zvýšení životnosti obsahu

Každý obsah, který vytvoříte, má konečnou trvanlivost. Na platformách sociálních médií, jako je Facebook nebo Twitter, lze tuto dobu skladování často měřit v hodinách nebo minutách. A kvůli nekonečné potřebě vytvářet nový obsah, může to vytvořit vážný problém i pro ty nejproduktivnější webové stránky. Ale vytvoření stálého proudu nového materiálu nemusí nutně znamenat vytvoření něčeho, co je zcela nové.


Mnoho předních distributorů obsahu na internetu používá to, co se nazývá přepracování obsahu, aby pomohlo splnit jejich kvótu pro nový obsah. Kdykoli zapnete zprávy a zjistíte, že příběh je již pátý, jen s několika novými přírůstky, jste svědky toho, že obsah je znovu zaměřen v akci.

Co tedy vyžaduje úspěšné přesměrování obsahu? Níže se podíváme na několik způsobů, jak můžete prodloužit životnost vašeho stávajícího obsahu pomocí několika jednoduchých přepracovaných technik.

Z vašich největších hity

Dobrým místem, kde začít s přeformulováním obsahu, je procházet starý materiál pro některé z vašich populárnějších příspěvků. Pokud provozujete blog, vaše archivy jsou dobrým místem, kde můžete začít hledat podobnosti mezi příspěvky, které jste vytvořili, a také společná témata mezi vašimi příspěvky, které mohou pomoci zrodit nové nápady…

Pokud čerpáte z relativně velké kolekce obsahu, můžete zvážit použití analytických nástrojů, které vám pomohou určit, která klíčová slova měla u vašich čtenářů největší přitažlivost. Odtud se můžete vrátit zpět k hledání obsahu v archivech, které používají tato klíčová slova, a poté soustředit své opakované úsilí na tento materiál.

Především byste měli hledat obsah, který by se snadno rozbalil, a pak začít brainstorming, co jiného můžete přidat ke svým původním nápadům. Pokud jste například vytvořili příspěvek v dávné minulosti, o kterém si myslíte, že byste dnes mohli pokrýt více zkušeností, zvažte jeho přepsání. Pokud najdete obsah, kde by mělo smysl rozšířit jeho působnost, je to vynikající kandidát na nové použití.

Z vaší historie sdílení

Kromě vašich archivů je dalším dobrým místem k vyhledání obsahu, který lze znovu použít, je obsah, který sdílíte. Pokud sdílíte článek se svými čtenáři, musí to obsahovat něco, co považujete za užitečné. Vezmete-li tyto nápady a znovu je vložíte, je to skvělý způsob, jak rozvíjet nové nápady, za předpokladu, že máte k tomu technické znalosti.

3 strategie pro zvýšení životnosti obsahu

A pokud nemůžete znovu použít obsah, který sdílíte, můžete tyto články použít k vytvoření seznamu čtenářů. Tyto seznamy vám umožňují poskytnout vysoce hodnotný katalog informací, které mohou být pro vaše čtenáře výjimečně užitečné, poskytují příležitost k propojení s jinými weby a dokonce mají hodnotu SEO pro vytváření odkazů..

Stejný nápad, nový formulář

Dalším způsobem, jak změnit svůj obsah, je vzít starý materiál a přeformátovat jej. Můžete například vzít článek, který jste napsali, a proměnit jej v podcast. Případně můžete vytvořit krátkou sérii videí. Přeformátování stávajícího obsahu je obecně snadné, protože téměř všechny podklady a výzkum již byly provedeny. Zvyšování počtu formátů, ve kterých je váš obsah k dispozici, také umožňuje přístup k širšímu okruhu čtenářů.

3 strategie pro zvýšení životnosti obsahu

Při přeformátování starého obsahu byste měli mít na paměti, že vaše nové stvoření by nemělo být slovo pro slovní repliku vaší minulé práce. Je to částečně proto, že doslovná rekreace má pro vaše čtenáře malou hodnotu a částečně proto, že při převádění práce na nové médium je důležité porozumět jedinečným požadavkům tohoto média. Například videa jsou obecně vizuálním zážitkem a měla by využívat širokou škálu vizuálních informací, které pomáhají udržet diváka v interakci. Podobně podcasty vyžadují více konverzačního jazyka, než byste pravděpodobně psali.

Lekce s sebou

Neexistuje způsob, jak nahradit potřebu skutečně originálního obsahu. Jak vaši čtenáři, tak vyhledávače vyžadují, abyste dříve či později vyrobili něco úplně nového. Pokud však při přebalování obsahu dodržujete doporučené postupy a zajistíte, že se poslední iterace vaší práce nějakým způsobem zlepší, je možné s velmi malou prací více než zdvojnásobit trvanlivost vašeho obsahu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map